Praca w Anglii

Podwójne opodatkowanie

Dla wielu młodych osób wyjazd za granicę, to jedyny sposób na zgromadzenie funduszy potrzebnych na założenie rodziny lub kupno własnego mieszkania. Po powrocie często zapominamy, że oprócz zarobionych pieniędzy, należy nam się coś jeszcze.

Formalności z pracodawcą

Podatek w AngliiNie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet jako osoba nie posiadająca obywatelstwa danego kraju, musi rozliczyć się z podatku. Dzięki temu otrzyma zwrot części zarobionych pieniędzy. Aby to zrobić muszą być spełnione pewne warunki. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego, że praca, którą wykonywaliśmy była podjęta na legalnych warunkach. Każdy pracodawca na zakończenie wykonywanej pracy, ma obowiązek wydania karty podatkowej. Jeśli ktoś pracował w kilku miejscach i był zatrudniony u kilku pracodawców, to powinien otrzymać karty ze wszystkich miejsc pracy. Osoba fizyczna, która pracowała i płaciła podatek w Anglii, może ubiegać się o jego zwrot do 5 lat wstecz.

Pomoc przy zwrocie

Jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy zwrot należnych nam pieniędzy, możemy skorzystać z usług kancelarii podatkowych. Wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które pracowały i płaciły podatek w Anglii, bowiem język używany w pismach urzędowych jest znacznie trudniejszy niż w mowie potocznej. Po przesłaniu niezbędnych dokumentów do kancelarii, firma wypełni niezbędne dokumenty i załatwi za nas wszelkie formalności.

Zwrot jako niemała kwota pieniędzy

Decyzja o zwrocie podatku zostaje podjęta w terminie od 3 do 6 miesięcy. Pieniądze są wypłacane w walucie danego kraju, chyba, że posiadamy konto bankowe w Polsce. W takim wypadku bank zamienia obcą walutę na złotówki i jeśli przelew pochodzi z Anglii, to jest pobierana opłata w wysokości 5 funtów. Warto również zapoznać się szerzej z prawem podatkowym danego kraju, ponieważ każdy z nich posiada odrębne przepisy dotyczące różnego rodzaju zapomóg i dodatków. Jeśli nie będziemy się o nie ubiegać, to pieniądze zamiast trafić do nas zostaną w Skarbie Państwa..